Satan’s Alley

Kış gelince daha mı çok film izleniyor ne? yazın birşeyler izlemek için hava biraz sıcak oluyor sanırım; hem dışarılarda vakit geçirmek daha tercih edilebilir. işte yine böyle bir hissiyat içerisinde sinemaya gitmeye karar verdik; durak ise ben stiller’in yeni filmi “trophic thunder”.

kabaca bir filmin çekimini konu edinen ve bunun üzerinden hollywood ve onun klişe dolu havasıyla dalgasını geçen bir film. komik; hem de hayli komik diyebilirim. her ne kadar ben stiller başlıkları parsellemiş olsa da asıl övgüyü bir zenciyi canlandıran robert downey jr. hak ediyor. mükemmele yakın bir performans, ve harika bir zenci aksanı. ah, tabi filmin yarısına doğru oynadığını ancak anlayabildiğim (biraz makyaj hilesi yüzünden) tom cruise. ve onun kapanış sekansındaki solo dansı.

aslına bakılırsa trophic thunder’ın başında kurmaca filmde rol alan 4 oyuncunun daha evvelki projelerinden (film ve müzik) bahseden fragmanlar için bile bu filmi izlemeye değer. Blogun başlığı da onlardan birinin adı; “satan’s alley”… benim bir türlü açmayı başaramadığım youtube’da vardır heralde.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: