Kararlı kararsız

yazın araba aldığımızdan beri, arabalara karşı ilgim artmaya başladı. daha evvel hiçbir şey bilmiyordum bu konuda; arabalar, modeller, teknik veriler vs… zaten ancak 25 yaşında, o da babasının biraz zorlamasıyla ehliyet alan biri için gayet normal bir durum. köprüde gişelerden geçerken aralığı tutturamayıp duvara falan vurabilirim heralde diye ciddi ciddi düşünen biriydim. şöyle bir düşününce; zamanla neler değişiyor sahiden.

zaten araba almaya karar vermekle alabilmek arasında geçen süreç aylarla ifade edilebilecek duruma gelmişti. böyle biriyim ben; birşey almaya niyetlendiğimde piyasadaki her ürünü karşılaştırmadan, hepsini görmeden, bin bir değişik insandan yorum duymadan içim rahat etmez. ama aynı zamanda sırf bu yüzden de satın alma süreci de inanılmaz uzar. hatırlarım; ilk dizüstümü alırken neredeyse 2 ay araştırmış, sonra bir tane fujitsi-siemens’i beğenmiş ve akabinde sadece 3 ay sonra ondan nefret edip babama devretmiştim. umarım ortak karar kılarak aldığımız honda jazz bu akibete uğramaz.

bu arada volkswagen sitesini yenilemiş; aşırı kullanışlı ve hoş olmuş. darısı fiat, ford gibi berbat siteler hazırlayan şirketlerin başına.

Advertisements

1 Comment (+add yours?)

  1. Trackback: Sağa dönüşte yayaya yol ver « Defter

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: