Harun Remzi

Bu aralar futbol maçı izlerken devamlı uykum geliyor. Maçlar biraz geç saatte yayınlandığından mı, yoksa işin-gücün üzerine koltuğa yayıldığımda üzerime sökün ediveren ağırlıktan mı bilemiyorum. Ya da belki Fenerbahçe’nin ultra-über sıkıcı futbolundan kaynaklanıyor olabilir. Rıdvan Hoca ağzıyla konuşmak gibi olmasın da “Bu Arsenal bize ortalama 5 çakar” demiştim maçtan önce, öyle de oluverdi. Adamlar vurdu gol oldu, Allah’tan ikinci yarı vurmaktan vazgeçtiler. Kısacası evdeki Gassaraylının bedduası tuttu.

Ama mesela adamların yaş ortalamasının 21 olması pek bir ilginçti, skordan ziyade. Son golü atan yeni ergen çocuk, diyelim Türk ve ismi de Harun Remzi olsa bu topu oynayabilir ya da bu maça çıkabilir miydi; yoksa o da diğer lokal arkadaşları gibi Paf’ta sürünüyor olur muydu? Konu bu bence.

Bir de bu eleman vesilesiyle aklıma geldi sık sık; İngiltere’deyken adımı anlayaman tüm Rooney görünüşlü yerli beyaz insanlara kısaca “call me aaron” dediğim… Kelimelerin başındaki H harfini niyeyse pek kapamıyorlar.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: