Yemekteyiz, ama biraz tuzu mu eksik ne!..

bayram tatili/arası sayesinde olağan saatlerin dışında da televizyona bakabildim. herkesin anlatıp durduğu şu meşhur “yemekteyiz” programının bayram özel versiyonunu, otelde akşam yemeği saatinin gelmesini odada yatıp beklerken izledim. ortamın getirdiği rahavete bağlarsam belki kendimi mazur gösterebilirim. neyse, program eğlenceli bir kere ve kendini kesinlikle izletiyor. son zamanlarda yemek yapma ve genel olarak yemek olayına da artan ilgimden dolayı izledikçe izleyesim geldi; ki bu da bu tarz programlar için başarı kıstası sayılabilir. başka kanala geçme isteği uyandırmaması…

insanlar daha bir sıradandı, her an her yerde karşınıza çıkabileceklermiş gibi. set yerine insanların kendi yaşadığı yerlerde çekimlerin yapılması, onların kendi tabak çanağını kullanması falan atmosfer açısından olumlu. show tv de sadece 10 bin ytl gibi oldukça cüzi bir ödül karşılığında ratinglerden hatırı sayılır bir pay kapıyor. neticede alan razı, satan razı durumu.

bölümlerden birinde, yaşlıca bir bayan heyecanla yemeklerini yapıyor, sofrasını kuruyor. her şey olağan ve olması gerektiği gibi görünüyor. daha sonra ise bir kaç yarışmacı tabaklarında ve masanın bazı yerlerinde kıl-tüy buluyor. tansiyonu düşen mi ararsın yoksa midesi bulanıp öğüren mi!.. belki de sorun bendedir bilemiyorum ama, yemek yerken yemeğin içinden bile kıl çıksa alır kenara koyar, sonra yemeye devam ederim. çok büyük bir sorun değil yani.. millet sanki abartıyor bu durumu. ya da ben biraz genişim bu hususta.

bir de onca kavga kıyametten, laf sokup çıkarmaktan sonra salonun ortasına çalgıcıları getirip hep beraber göbek atmaya başlamaları da pek bir enteresan. yediklerini yakmak açısından da yapılmış bir açılım olabilir tabi! bir oturuşta 4-5 çeşit yemek yenirse bir şekilde kalorilerin vücuttan atılması lazım gelir.

ekşi sözlükte, yemekteyiz’in öğrenci evi versiyonunun çıkarılması senaryosuna göre bir kaç şey karalanmış da düşününce süper bir fikirmiş gibi geliyor. bol malzeme; ekşın, ter, gözyaşı ve bolca ketçaplı makarna!..

Advertisements

2 Comments (+add yours?)

 1. sac
  Dec 18, 2008 @ 11:54:26

  dediğiniz gibi, yarışmacıların normal insan halleri atmosfer açısından olumlu olsa da aynı yarışmacıların kıl görünce bayılmaları, ağızlarına biraz fazla tuz gelince kusacak hale gelmeleri fln da aynı atmosfer açısından olumsuz :)

  ne var ağzına fazla tuz geldiyse, su iç gitsin. bu tür davranışlar bunların fake “normal insan” olduğunu düşündürüyor. bir de sonra göbek atıyolar fln sinir oluyorum. bu yüzden bu hafta izlemedim. zaten yeni saati de bana uymuyor.

  dün akşam avrupa yakasında programın bu yönleri ti ye alındı bilmem izlediniz mi :)

 2. vladivostox
  Dec 18, 2008 @ 11:58:23

  evet, bahsettiğiniz durumlar tüm olayların bir kurgu da olabileceği şüphesi uyandırdı bende. ama bu tarz insanların sokaklarda dolaştığı da hepimizin malumu… ;)

  avrupa yakasını uzun zamandır takip etmiyorum; belki youtube’da ilgili kısım varsa bir göz atabilirim.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: