80’lerde düğün olmak

düğünlere ya da nikahlara katılmayı pek sevmem. etraf oldukça kalabalık olur, çoluk çocuk bağırıp çağırır ve sonuna kadar curcuna… klastrofobik bir bünyeye sahip olmasam da yine de düzensiz hareket eden bir kalabalığın arasında kendimi pek bir rahatsız hissederim.

neyse, dün 2 farklı nikaha/düğüne katılmak durumunda kaldığımdan bunları yazmak geldi içimden. eh, sosyal bir varlık olarak hayatıma devam edebilmem için de bu tarz etkinliklere katılmak durumundayım. hem kendi düğünüme gelenlere iade-i ziyaret yapmak lazım hem de takılan altınların hayat döngülerinin bir şekilde devem etmesi gerek.

akşam katıldığım düğünün mekanı ise çok enteresandı. ortam, zaman makinesiyle ışınlanıp 80’lerden 2000’lere gelmiş gibiydi aynı. hani bir yönetmen arkaplanı 80’lerde geçen bir film çekmek istese, bahsettiğim düğün salonunu pek akala kullanabilir. mesela, salonun ortasında tavana asılı disko topunun altında dans eden ahu tuğba! kabus gibi değil mi? zaten takı sırasının en önüne atlayıp, altını damada takar takmaz da kendimi dışarı atabildim. soğuk havada arabaya kadar 15 dakika kadar yürüyünce tüm o kabusu geride bırakabilmiştim.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: