Asker alışverişi

Malum askerlik mevzuuna yaklaşık 15 gün kaldı. Sayılı gün çabuk geçiyor derler ya; sahiden de öyle sanırım. Fatıma’yı İngiltere’ye bırakalı neredeyse 2 ay olacak zira. Geriye dönüp bakınca şaşırıyor insan üstüste binen günleri görüverince… Umarım askerlik kısmı da en azından psikolojik olarak bu şekilde geçer.

Neyse, askerliğin önemli ritüellerinden biri de gitmeden önce yapılan “alışveriş” kısmı olsa gerek. Nelerden ne kadar alınacak, ona gerek var mı, şuna gerek var mı vs… Ben de bugün Eminönü’ne gidip bu işi halledeyim dedim. Askerlik eşyaları satan büyük büyük dükkanları görünce şaşırdım biraz; bildiğin önemli bir sektör olmuş bu. Cımbızından, ayak tabanlığına, sabun kabından, termo içliğe ne ararsan var bu dükkanların içinde. Bit pazarı gibi mübarek!.. Herkesin alması farz olan don, atlet, çorap ve havlu dışında tıraş kutusu, çengelli iğne, bavul kilidi, askı, elbise torbası, kirli eşya torbası, elbise fırçası, çamaşır makinası için yıkama torbası, dikiş seti aldım. Tabii her birini nasıl kullanmam gerektiğine dair ufak izahatlarla beraber. Yeni bir dünyaya girmeden evvel öğrenilmesi gereken ne kadar çok şey varmış meğerse.

Bayram alışverişi gibi, değil mi?

Advertisements

2 Comments (+add yours?)

 1. ali usta
  Mar 27, 2010 @ 20:50:07

  askerlikle ilgili bir şeyler okumak başımın dönmesine neden oluyor : ) hayırlısıyla git, gel de bakalım nasıl bir şeydir. sonra biz de yollanırız bir ara : )

  bayram alışverişi gibi alışveriş yaptın, askerliğin de bayram gibi geçer inşallah : )

 2. kidinmind
  Mar 29, 2010 @ 18:54:49

  amin.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: