Beytepe’dan anılar (Volyüm 3)

Çarşıdan çarşıya şafakları azaltıyorum. Bugün atarsa 74, yani Bartın. Geriye dönüp bakınca zamanın hızlı geçtiğini söyleyebilirim elbette. Zira en son buraya birşeyler yazalı neredeyse 1 ay olmuş. Halbuki bana daha dünmüş gibi geliyor. Arada yaşanan onca olay, söylenen ve işitilen sözler, yorgunluklar ve bol bol kızgınlıklar geçip gitmiş gibi geliyor nedense.

Bir önceki yazıda 1/3’ü bitmişti demiştim; şimdiyse rakam %54. Yani yokuşun tepesine vardım ve artık sıra inişte. Her geçen gün düzlüğe daha fazla yaklaştığım hissini uyandırıyor bende. Hayırlısı diyorum böyle durumlarda.

Hastanede işler yoğun. En son temizlik şirketinin ihalesi bitince hastanenin temizliği de bizim üstümüze kaldı. Sanki boş boş oturuyormuşuz gibi. Allah’tan bir ara aralıksız 4 saate çıkan nöbetler tekrardan 2 saate indi de az olan uykumuzdan daha fazla feragat etmek zorunda kalmadık. Şimdilik günde 5 saat uyuyabilirsem süper diyorum. Zira ortalamalar 4 saat civarında. Ama insan buna da alışıyor zamanla. İlk zamanlarda olduğu gibi koymuyor artık tabiri caizse.

Fakat yine bulaşık yıkama, koğuş temizleme, gerektiğinde kazma kürek işleri son sürat devam ediyor. Ballerina Cif reklamlarındaki gibi elimde paspas’ımla hastane koridorlarını parlatıyorum anacım! ;)

Bir de buraya kısacık da olsa yorum bırakında en azından okunup okunmadığını bileyim. Monolog durumuna düşmeyeyim daha sonra.

Beytepe’den Cardiff’e sevgiler!…

Advertisements

5 Comments (+add yours?)

 1. sacid
  Jul 04, 2010 @ 18:49:13

  okudum, acıdım, yazdım :)

  bu sene ankaranın kışı gibi yazı da soğuk oluyor oldukça. şanslısın. yoksa yazı da çok bunaltıcı olabilirdi. gerçi ankara merkezin hala bunaltıcı olduğu söyleniyor ama.

 2. fatima
  Jul 04, 2010 @ 23:55:35

  Ben de ne de olsa kimse okumuyor diye alışveriş listesini burada tutmaya başlayacaktım.

 3. fatima
  Jul 04, 2010 @ 23:56:29

  Yorumum denetim için bekleniyore!

 4. betul
  Jul 05, 2010 @ 19:54:27

  okudum, acıdım, yazdım :p

  bu sıralar öyle askerlik hikayeleri duyuyorum ki seninki en hafifi kalıyor harun. elbette yaşamadan bilinmez ama, yine de az kaldığını düşündükçe rahatladığını umalım.
  allah sabır versin ;)

 5. n.nahnu
  Jul 13, 2010 @ 09:19:34

  okundu.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: